21 czerwca, 2024

Samochód to ogromne ułatwienie, które sprawia, że możemy w wiele miejsc dojechać szybciej, bez żadnego problemu. Posiadanie samochodu to także obowiązki, które związane są m.in. z wykupem polisy ubezpieczeniowej. Jakie są obecnie rodzaje ubezpieczeń komunikacyjnych?

AC i OC dla samochodu

OC to obligatoryjne ubezpieczenie samochodu. Pakiet AC jest nieobowiązkowy. Odpowiedzialność Cywilna Kierowców chroni wszystkich uczestników zdarzenia, oprócz samego kierowcy. Autocasco zapewnia ochronę nawet kierowcom, bez względu na to co się stanie – nawet, jeżeli wypadek będzie spowodowany z naszej winy. Tak w skrócie można przedstawić różnicę pomiędzy tymi dwoma pakietami ubezpieczeń. Chociaż jest ich zdecydowanie więcej. Pakiety OC i AC są w zdecydowanej mierze oferowane razem w atrakcyjnych cenach. Chociaż należy wiedzieć, że nie trzeba decydować się na takie rozwiązanie. O ile OC jest obowiązkiem, o tyle z AC można zrezygnować, a Ubezpieczyciel nie może nikogo zmusić do jego wykupienia.

NNW i Assistance

Ubezpieczyciel może również poinformować, że istnieje opcja wykupienia NNW i Assistance. Czy należy się na nie decydować? Nie, ale warto wiedzieć, co też dają takie opcje. NNW, czyli następstwa nieszczęśliwych wypadków to ochrona odnośnie własnego życia lub zdrowia, które jest często narażone w kolizjach drogowych. Assistance zapewnia pomoc w takich sytuacjach, jak brak paliwa, pęknięta opona, awaria akumulatora i inne tego typu sprawy. Dzięki assistance zawsze otrzymamy pomoc od ubezpieczyciela. 

 

Zobacz powiązane wpisy:

Kalkulator OC

Ubezpieczenie samochodu

OC na miesiąc
ubezpieczenie auta na angielskich tablicach
Kalkulator OC bez podawania danych osobowych

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/