16 lipca, 2024

Najpopularniejsze polisy, jakie kupujemy u agentów, to te odnoszące się do samochodu. W ostatnich czasach dołączają do nich ubezpieczenia podróżne, które są niejako obowiązkiem – w szczególności na czas wyjazdów zagranicznych.

KL – podstawa ubezpieczenia podróżnego

Dobre KL to podstawa każdego ubezpieczenia podróżnego. Nieważne, czy planujemy zwiedzić całą Europę, czy tylko szef wysyła nas w podróż służbową. Koszty leczenia to podstawa i to je w pierwszej kolejności musimy sprawdzić. Dla wszystkich klientów zainteresowanych tym punktem – nie tylko kwota powinna nas interesować, ale również waluta w jakiej jest ona podana. Czasem kwoty podane są w Euro, dlatego całość należy przemnożyć przez obowiązujący kurs. Nie wszyscy nawet takie drobnostki sprawdzają na umowie, przez co mogą w późniejszym czasie (jeżeli dojdzie już do zdarzenia losowego) wychodzić niejasności.

NNW, czyli następstwa nieszczęśliwych wypadków

Mówi się, że nieszczęścia chodzą po ludziach. Tak, pojawiają się w najmniej oczekiwanym momencie – ot, chociażby podczas radosnych wakacji na Teneryfie, gdzie (niestety!) można łatwo skręcić nogę, czy też można uszkodzić komuś rower, itd. W takich sytuacjach przyda się NNW, dzięki czemu zawsze będzie można liczyć na pomoc, jeżeli przyjdzie nam zapłacić za konsekwencje takich wypadków. Jaka powinna być tutaj suma gwarancyjna? Ciężko to ocenić, ponieważ tego nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Nie trzeba decydować się na najwyższą kwotę, ale nie warto bazować również na bardzo niskich stawkach. 

Zobacz inne wpisy:

Jazda na niemieckich tablicach

Rejestracja samochodu w 2021

Utrata prawa jazdy

Akcyza na samochód

Zmiana danych w polisie OC

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/