16 lipca, 2024

Wyjeżdżając poza granicę naszego kraju tracimy ubezpieczenie zdrowotne, jakie oferowane jest nam przez polski NFZ. Na szczęście, w obecnych czasach, w sposób bezproblemowy możemy zapewnić sobie ubezpieczenie w dowolnym miejscu na świecie.

Polisa podróżna

Ubezpieczenie podróżne znajduje się w ofertach największych agencji. Obejmuje ono cały świat. Podczas rozmowy z agentem ubezpieczeniowym zawsze należy uprzedzić do jakiego kraju się wybieramy. Uwaga! Należy również uwzględnić kraje, gdzie nastąpi ewentualna przesiadka. Tak, niby to tylko chwila, ale nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć, co wydarzy się w danym miejscu. Jako osoby potencjalnie zainteresowane ubezpieczeniem zdrowotnym na podróż, musimy o tym pamiętać. W niektórych krajach obowiązuje większa składka za polisę, ponieważ może to być związane np. z wysokim ryzykiem ataków terrorystycznych, czy też z kataklizmami.

Koszty leczenia w różnych państwach

W Google można znaleźć informacje odnośnie kosztów leczenia w innych państwach. Warto się z nimi zapoznać, aby być świadom tego, jakimi rachunkami możemy zostać obciążeni, jeżeli nawet na kilka godzin trafimy do szpitala. Czy nie lepiej zaoszczędzić takie pieniądze? Oczywiście, że tak. Jeżeli nie chcemy z własnej kieszeni pokrywać kosztów leczenia w innych państwach, to zadbajmy o obecność dobrej polisy turystycznej. Nawet, jeżeli zachorujemy lub zasłabniemy, to o rachunek martwić się nie będziemy musieli, ponieważ wszystkie koszta zostaną pokryte przez ubezpieczalnie z którą to podpisaliśmy umowę w sprawie polisy podróżnej. 

 

Powiązane wpisy:

Jazda bez ubezpieczenia

Kiedy trzeba wymienić dowód rejestracyjny samochodu

Samochód z Niemiec

Najtańsze nowe samochody

Regres ubezpieczeniowy

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/