16 lipca, 2024

Wiele osób wątpi w szczere intencje kalkulatorów ubezpieczeń (a może i w intencje ich twórców). W trakcie korzystania z kalkulatorów pojawiają się czasem pewne pytania i wątpliwości, które mogą potem rzutować na opinię o tych narzędziach. Dzisiaj trochę się nad tym zastanowimy.

Wątpliwość numer jeden: jak to możliwe, że składki są rzetelne i prawdziwe?

Większość porównywarek ubezpieczeniowych i wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe, które umożliwiają obliczanie składek online, pozwala od razu za zakup polisy przez internet. Ale czy składki, które pokazuje kalkulator, naprawdę są rzetelne?

Wiele osób sądzi, że nie – no bo jak to się dzieje, że dzięki jednemu jedynemu serwisowi obliczyć składki nawet kilku, kilkunastu towarzystw? Otóż odpowiedzi jest kilka:

  • jeśli któryś raz porównywarka ubezpieczeń obliczyła Ci źle składkę, to może to Twoja wina? Może źle wypełniłeś któreś pole, np. te, w którym spowiadasz się z posiadanych zniżek. Najczęstszym błędem jest podawanie większej liczby zniżek, niż faktycznie Ci przysługują. Zawsze powinieneś podać tę liczbę zniżek, którą masz aktualnie na polisie – nie tą, którą, jak sądzisz, dostaniesz w kolejnym roku ubezpieczenia;
  • oczywiście może się zdarzyć, że któraś porównywarka nie działa, tak jak powinna – podaje błędne składki. Najczęstszym powodem jest brak aktualizacji taryfikatora towarzystw ubezpieczeniowych. Dlatego też my chcielibyśmy pokazać Ci, co może zdziałać:

Wątpliwość numer dwa: co się dzieje z podawanymi przeze mnie danymi osobowymi?

Wątpliwości budzi również fakt, że niektóre porównywarki ubezpieczeń chcą od Ciebie uzyskać dane osobowe. Nie powinny tego robić, bo do obliczenia wysokości składki nie są potrzebne Twoje dane. Dlatego jeśli chcesz koniecznie skorzystać akurat z tego narzędzia, to zobacz najpierw, gdzie trafią Twoje dane.

 

Inne wpisy:

Jazda na niemieckich tablicach

Rejestracja samochodu w 2021

Utrata prawa jazdy

Akcyza na samochód

Zmiana danych w polisie OC

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/